Balıkesir Dijital Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Dijital Baskı Çeşitleri Nelerdir?

One Way Vision baskı dijital baskı çeşitleri içerisinde yer alan ve dış cephelerde kullanılan bir baskı çeşididir. Bu baskının yapılabilmesi için yüzeyin beyaz olması gerekir. Çünkü baskı için renkli boyalar kullanıldığında renklerin ve baskının iyi bir şekilde görünmesi gerekir.

Baskının alt yüzeyinde ise siyah katmanlı yapıştırıcı bir yüzey bulunmaktadır. Daha çok dış mekanlarda cam yüzeyli binalarda kullanılmaktadır. Bu uygulamada içeriden dışarı rahatlıkla görünebilmektedir. Duatrans baskı dijital baskı alanında kullanılan dijital baskı çeşitleri içerisinde en farklı ve teknolojinin en iyi kullanıldığı baskı türü diyebiliriz.

Bu baskıda baskı yapılacak yüzeyin içerisinde içten aydınlatmalı bir sistem kullanılarak baskının daha farklı görünmesi sağlanmış. Işığı geçiren bir yüzey kullanılmış ve bu yüzeyin altında şeffaf yine ışığı yansıtabilen bir malzeme kullanılmıştır. Daha çok iç mekanlarda kullanılan bu baskı türünde arka fonun tek renk puslu bir yüzey olarak seçilmesi gerekir.

Farklı Dijital Baskı Çeşitleri

Dijital baskı çeşitleri oldukça çok olup hemen hemen her alanda kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. Floor grafik baskı tekniği market, spor kulüpleri, okul gibi yerlerde kullanılan yer baskısı çeşididir. Reklam amaçlı kullanılabilen bu baskı uyarı amaçlı olarak da kullanılmaktadır.

Zemin üzerine yapışabilen, uzun süre kullanılabilen ve üç boyutlu bir baskı türüdür. Raket Clp Baskı türü yine en çok gördüğümüz dijital baskı çeşitleri içerisinde yer almaktadır.

Özellikle duraklarda gördüğümüz kapalı camlar içerisindeki ışıklı afişler bu baskı ile yapılmaktadır. Burada ışığı yansıtacak olan özel malzemeler kullanılmaktadır. Mech baskı olarak adlandırılan baskı ise daha çok dış mekanlarda kullanılan özel olarak tasarlanmış afişe benzeyen büyük baskılardır.

Bir Yorum Yazın