Pergola Üretimi

Pergola Üretimi İçin Kullanılan Malzemeler

Pergola, geçmiş yıllardan beri kullanılan bir bahçe dekorudur. Bu dekor, kullanıldığı yere şık ve modern bir hava katmaktadır. Kullanım alanları ise çok geniştir. Evlerin bahçesinde, cafe ve restoranlarda, evlerin balkonlarında ve çay bahçelerinde sıkça rastlanan dekoratif ürünler arasında yer almaktadır.

Tabii ki bu ürünün üretimi için birçok malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemeler arasında en kullanışlı olanları ise alüminyum, ahşap, demir ve çeliktir. Bu malzemelerin kullanılmasının sebebi, pek çok yerden rahat temin edilebilmesi ve işçilik maliyetinin düşük olmasıdır.

Pergola Üretiminde Çelik

Çelik, yapısı itibariyle oldukça dayanıklı ve yıpranmaya karşı da oldukça dirençlidir. Ayrıca pergola üretiminde de kullanılabilmektedir. Bu madde, dekorun gövde yapısını ve çatı kısmını oluşturmaktadır. Montaj için kullanılan cıvatalar da bu maddeden yapılmaktadır. Cıvatanın bir kısmı toprak altında kaldığından dolayı nem, basınç gibi faktörlere maruz kalabilmektedir. Bunun için ise paslanmaz çelik, en iyi tercihtir.

Pergola Üretiminde Alüminyum

Alüminyum, çeliğe göre daha hafif bir madde olmasının yanı sıra, esneklik özelliği sayesinde pergolanın üretimi esnasında, her aşamada kullanılabilmektedir. Tentenin gövdesi, ayakları, brandanın gerilmesi için oynar başlıklar ve ayakların montajında da yine bu maddeden faydalanılmaktadır. Mekanizma biçiminde olan ek parçalar için daha uygun olan alüminyum, soğuğa karşı dirençsizdir. Bu yüzden genellikle yaz aylarının uzun sürdüğü, Türkiye’nin güney kesimlerinde kullanılmaktadır.

 

Raylı Sistem Pergola

Raylı Sistem Pergola

İç ve dış mekânlar için kullanılabilecek raylı sistem pergola, kullanılabilirlik açısından diğer modellere göre avantajlı bir seçenek olarak öne çıkar. Mevsim şartları özelinde mekânlar için istenildiği gibi ayarlanabilir olması sayesinde raylı sisteme sahip teknolojinin farkı kolaylıkla ayırt edilebilir seviyededir. Pergola modelleri arasındaki en fazla alternatife sahip olan modeller olarak da tanımlanabilir raylı pergolalar, fonksiyonel özelliğinin yanı sıra şık detaylar kazandırmada da etkilidir. Doğru kurulumun sağlanmasıyla birlikte uzun ömürlü olarak kullanılabilecek modeller arasında yer alıyor olmalarıyla beraber, üretim malzemeleri değişkenlik gösterir. Demir ve alüminyum seçenekleriyle satın alınabilir alternatiflerle üretilirler.

Raylı Sistem Pergola Neden Diğer Modellerden Ayrılır? Fiyat Nedir?

Raylı sisteme sahip olan pergolalar, kullanılacak olan mekâna bağlı olacak şekilde farklı modellerden oluşan seçenekleri barındırırlar.

Kontrol mekanizması her istenilen zamanda raylı sisteme komut verebilme olanağını sunar. Raylı sisteme sahip olması sayesinde iç ve dış mekânlarda istenilen atmosfer oluşturulabilir. Yarı açık, tam açık veya tamamen kapalı kullanım olanağını sunmasıyla tüm mevsimler için uygundur.

Raylı sistem pergolalarda en çok merak edilen konulardan birisi de kullanım ömrüdür. Raylı sistemin bağlantısı için kullanılan malzemelerde kaliteli tercihlerde bulunulması sayesinde aktif kullanımda sorun oluşması engelleneceği gibi aynı zamanda fiyat/performans seviyesi en üst düzeyde tutulur. Raylı sisteme sahip olan pergola tercihlerinde fiyat seçenekleri modele bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber ortalama seviyede bulanabilir. 2500 TL-3000 TL arasında raylı sistem pergola bulunabilir.

Pergola Model Seçimi

Pergola Model Seçimi

Pergolalar, beraberinde getirdiği avantajlar sayesinde mekânlar için istenilen görünümü oluşturabilme olanağını sağlar durumdadır. Hava şartlarına bağlı kalmanın önüne geçen özellikte olması sayesinde pergola modelleri, koruyucu özellikleriyle beraber fark yaratmayı başaran yapıdalar. Alanları koruyabilmede etkili oldukları gibi buna ek olarak her an keyifli vakit geçirebilme olanağını da beraberinde getirirler.

Pergola sistemleri, giderek gelişen özelliğe sahip olmaları sayesinde model seçimi sayesinde geniş alternatif yelpazesine sahiptirler. Pergolalarda modellerin tercihe bağlı olarak seçilebilir olması sayesinde her zaman avantajlı seçeneklerden kolaylıkla yararlanabilme olanağı mevcuttur.

Pergola Model Seçiminde Kalite Odağı

Pergola model seçimi yapılırken, tercihler geniş yelpazede olacağından dolayı ilk olarak mekânın gereksinimleri planlanmalıdır. Sürekli olarak kapalı olması istenilen yerler için, pergola seçimi olarak sadece kapalı özelliğe sahip olan camlı model entegre edilebilir. Hava durumuna bağlı olacak şekilde canlı alanlar oluşturulmak istenildiğinde açılır kapanır özellikteki pergola model seçimi doğru seçim olacaktır.

Kalite, pergola seçimi için her zaman en önemli detaydır. Pergola model seçiminde uzun ömürlü kullanım isteyenler için kaliteli malzemelerle oluşturulmuş pergolalar göz önünde bulundurulmalıdır. Model seçimi için altyapı detayları belirlenmesinin ardından tasarım detaylarının nasıl olacağı belirlenmelidir.

Şık ve estetik bir görünüm, her zaman pergola model seçimindeki en etkili unsurlardan biridir. Pergolanın kurulacağı alanla uyumlu görselliğe sahip olan modeller sayesinde beklenen sonuçlar alınabilir.

Tente ve Branda Üretimi

Tente ve Branda Üretimi

Günümüzde yapı ve inşaat sektörü son derece gelişmiştir. Artık eski dönemlere göre beton ve türevlerine çok para ödeyerek bir yapı meydana getirmektense alternatif yöntemler kullanılmaktadır. Pek çok alanda hızlı ve uygun fiyatlı bir yapı oluşturmak isterseniz, tente ve brandaları kullanmanız mümkündür. Tente ve branda üretimi oldukça çok fazla firmanın yaptığı üretimler arasında yer almakla beraber, biz de firma olarak bu alanda hizmet sağlamaktayız.

Ne İş Yapıyoruz?

Firmamız, yapı ve inşaat sektörü için alternatif üretim yapan bir firma olmakla beraber, tente sistemleri ve branda üretimininde de bilinen ve tercih edilen bir markadır. Hem hazır ürünlerin satışını gerçekleştirmekte, hem de müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak üretim gerçekleştirmektedir. Hem perakende, hem de toptan olarak satış yapan markamızın çok sayıda müşterisi bulunmaktadır. Bugün, birçok holding, kafe ve restoran bizi tercih etmektedir. Bireysel olarak da birçok referansımız bulunmaktadır.

Bize Nasıl Ulaşırsınız?

Tente ve branda satın almak istiyorsanız, bizimle iletişim sağlayabilirsiniz. Bizzat firmamıza gelerek yapmış olduğumuz işerli görebilir ve sizler için sağlamış olduğumuz modelleri gözlerinizle görebilirsiniz. Bunun dışında kataloglarımız aracılığı ile de örnek modellerimiz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Whatsapp hattımız ve cep telefonlarımız da bize ulaşabileceğiniz ve bilgi alabileceğiniz iletişim ağlarımızdır. Fiyatlar ve modeller hakkında bilgiyi doğrudan bu şekilde bizden alabilirsiniz. Hızlı bir üretim ve teslim sürecimiz bulunmaktadır.

Pergola Sistemleri Arasındaki Farklar Nedir?

Pergolalar, mekânların daha işlevsel şekilde kullanılabilmesi olanağını sağladıkları gibi aynı zamanda bir o kadar da fark yaratan özellikleri barındırmaktadırlar. Pergola sistemleri, isteğe bağlı olarak tercih edilebilecek sistemlerdir. Kullanıma doğrudan etki eden pergola sistemi, çalışma sistemini belirleyen özelliktedir.

Pergola Sistemlerinin Birbirinden Farkları Nelerdir?

Tüm pergolalar, kendilerine özel mekanizmaya ve tasarıma sahip durumdadırlar. Mekanizmadaki fark, kullanımı belirleyen temel unsur konumundadır. Pergola satın alımlarında, sistemler arasındaki fark oldukça büyük öneme sahiptir.

Otomatik Pergola Sistemleri

Otomatik pergola sistemleri, otomatik olarak çalışan mekanizmaya sahiptirler. Uzaktan kontrol edilebilir olmaları sayesinde istenilen her an açılıp kapatılabilme özelliğini taşırlar. Otomatik kullanım ayrıcalığı sayesinde manuel olarak hiçbir şekilde işlem yapmaya gerek kalmadan mekanizmanın harekete geçirilebilmesi mümkündür. Havanın iyi olduğu durumlarda mekân açık olarak kullanılabileceği gibi havanın kötü olduğu durumlardaysa kapalı şekilde kullanılabilmesi avantajını otomatik pergola sistemleri sunar. Motorlu ve raylı pergolalar şeklinde satın alma alternatiflerini sunarlar.

Geleneksel Sabit Pergola Sistemleri

Geleneksel pergola sistemleri, sabit modellerden oluşur. Manuel kullanımda kolaylık oluşturacak şekilde tasarlanıyor olmaları sayesinde, açılıp kapanabilme özelliğine sahip değillerdir. Genel olarak ahşap malzeme kullanılarak oluşturulurlar. Daha çok çatı, balkon ve bahçe gibi kişisel yaşam alanları için tercih edilebilirler. Tercihe göre cam eklenebilir olduğu gibi ışıklandırma veya diğer özellikler de eklenebilir. Sabit kullanım olanağına sahip olmalarıyla otomatik sistemlerden ayrılırlar.

Balıkesir Pazar Çadır Tentesi

Pazar Çadır Tentesi

Pazar çadır tentesi isminden de anlaşılabileceği gibi, Pazar yerlerinde mevcut alanı kapatmak için kullanılan örtülere verilen isimdir. Tenteler, hem Pazar yerlerinde açılan tezgahı korumak, hem de ürünlerin bozulmasını engellemek için kullanılmaktadır. Bireysel olarak satın alınabileceği gibi, belediyeler ve kaymakamlıklr Pazar yeri tentesi almakta ve kullanmaktadır. Birbirinden farklı tente modelleri uygun fiyatlarla satıştadır.

Pazar Tentesi Fiyatı

Pazar tentesi fiyatı boyuta ve üründe kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Pazar yerinizdeki alanınıza göre uygun boyutlarda tente dikimi ve montesi firmamız tarafından gerçekleştirilebilir. Uzun zamandır bu alanın içerisinde olan ve onlarca müşteriye hizmet veren firmamızın çok sayıda müşterisi bulunmaktadır. Siz de ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve memnun kalmış olduğunuz ürün için sipariş geçmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlarımız perakende olarak düşük seviyelerde iken, toptan alımlarda fiyatlar yükselebilmektedir. Siz de bizimle çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Pazar Tentesi Satın Almak İstiyorum

Pazar yerinde kullanılan tenteler genellikle sabit tente olarak bilinmektedir. Sabit tenteler son derece kullanışlı olmakla beraber, genelde Pazar yerinde ticaret yapmaya başlamadan önce açılmakta, Pazar yerinin kapanışında da kaldırılmaktadır. Firmamız, beklentilerinizi karşılayarak sizin için en uygun tente modellerini sizlere sunmaktadır. Son derece uygun fiyatlar ve kaliteli ürünler için siz de bizimle iletişime geçin. Bizimle çalışırken asla pişman olmayacağınızın garantisini sizlere verebiliriz.

Balıkesir Branda Pergola

Balıkesir Branda Pergola

Pergola üretimi, günümüzde pek çok üretici şirket tarafından yapılabilmektedir. Oldukça geniş bir pazara sahip olan bu ürün, Türkiye’de hem ithal hem de yerli ürünler içermektedir. Ne yazık ki ithal edilen ürünler, yerli ürünlere ziyade daha pratik bir kullanıma sahiptir.

Türkiye’de üretilen branda pergolalar, genellikle küçük işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Çay bahçeleri, lokantalar, restoranlar ve cafeler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise, kullanım dışı zamanda taşınmasının kolay olması ve hafif malzemeler ile üretilmiş olmasıdır. Genellikle sentetik kumaştan yapılan bu dekorlar, kullanım açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Diğer malzemelerde olan kırılma, bükülme, çürüme gibi problemler ile karşılaşılmamaktadır.

Branda Pergola Üretimi

Branda pergola üretimi, oldukça basit bir işlem gerektirmektedir. Modellerin birçoğu sentetik kumaş ve açık renkte olan ahşaplardan yapılmaktadır. Üretim aşaması ise yalnızca kesme ve şekillendirme süreçlerinden oluşmaktadır.

Büyük kumaş parçaları, pergolanın ölçülerine göre kesilir ve biçimlendirilir. Ardından şablon olarak yapılan pergola üzerinde testler yapılmaktadır. Ölçüler uygun olursa, kumaşlar birleştirilmek üzere şekillendirilme bölümüne gönderilir.

Şekillendirilme bölümünde ise hazırlanmış olan ahşap parçalar birleştirilir ve sentetik kumaşların montajı yapılır.

Branda Pergola Montajı

Üretici firma tarafından tahsis edilen montaj ekibi, müşterinin bulunduğu lokasyona gelir. Müşterinin kurulum için talep ettiği bölgede ölçümler yapılır. Ölçümler sonucunda montaj işlemine geçilir. Tentenin ayakları zemine sabitlenir ve branda görevi görecek olan sentetik kumaş, çelik kancalar vasıtasıyla tentenin çevresine gerilir. Bu işlem tamamlandıktan sonra tente, kullanıma hazır hale gelir.

Balıkesir Kumandalı Pergola

Balıkesir Kumandalı Pergola

Modernize edilmiş teknolojiyi barındıran pergola sistemleri, kullanım alanlarının dağılımı açısından oldukça farklı noktalara ulaşmış durumdadır. Kumandalı pergola, uzaktan kontrol mekanizmasını barındırır. Kolaylıkla kontrol edilebilir mekanizması sayesinde istenildiği şekilde açılabileceği gibi aynı zamanda istenildiği şekilde de kapatılabilir.

Üst düzey fonksiyonel özelliği sayesinde kumandalı sistemiyle beraber kullanılabilirlik açısından diğer modellerle arasında belirgin seviyede fark barındırır. Kafeler, oteller ve restoranlar için kullanılabilirlik açısından en iyi pergola tercihlerinin başında gelen özelliğe sahiptir.

Mekanlara değer katan özelliğe sahip oluşlarıyla beraber, kontrol sistemi tamamen bireysel olarak ayarlanabilir özellikteki yapısıyla tasarım açısından farklılık gösterir. Açılır kapanır avantajı beraberinde getiren özelliktedir.

Kumandalı Pergola Her Alanda Kullanılabilir mi?

Kumandalı pergola sistemi kolay kullanımın yanı sıra estetik açıdan da ayrıcalıklı görünüm detaylarını dışarıya yansıtır. Her mekan için kullanılabilir özellikte olmasıyla beraber, istenilen her zaman açık alan veya kapalı alan oluşturabilmede etkililer.

Kumandalı kullanıma sahip olan pergolaların etrafına ısı yalıtım özelliğine sahip olan camların yerleştirilebilmesi avantajı da bulunur. Kullanım alanlarının giderek yaygınlaşmasıyla beraber, mekan içerisinde bulunanlar için kusursuz alanlar oluşturabilme olanağını beraberinde getiren özellikteler.

Kumanda kontrolüyle beraber otomatik kullanılabilir yapıda olmaları sayesinde aynı zamanda dayanıklılık açısından da fark yaratırlar. Rüzgara, yağmura ve kara karşı dirençli yapıları sayesinde soğuk havalar için tamamen kapalı şekilde kullanılabilir durumda olmalarıyla özel teknolojinin önemli örneklerini oluşturan seviyedeler.

Balıkesir Şeffaf Branda

Balıkesir Şeffaf Branda

Şeffaf brandalar, son yıllarda özellikle oluşturmuş olduğunuz yaşam alanlarını estetik kılmak için kullanmış olduğunuz ürünler arasında yer almaktadır. Kış bahçesi, restoran ya da kafe inşa etmeyi ve burada vakit geçirmeyi düşünüyorsanız, şeffaf branda tercih edebileceğiniz ürün grupları arasında yer almaktadır.

Branda satın almak ve almış olduğunuz brandaların adresinize tesliminin yapılmasını istiyorsanız, uygun fiyatlardan hizmet sağlayan bir firma olduğumuzu söylememiz mümkün. Bugün, pek çok kişi yapı ve inşaat alanında yan hizmet sağlayan firmamızı tercih ediyor ve ürünlerini bizden temin ediyor.

Yaşam alanı çadır brandaları, şeffaf ve su geçirmez brandalar; satışını en çok gerçekleştirdiğimiz ürünler arasında bulunuyor.

Şeffaf Branda Kullanımı

Şeffaf branda kullanımı genellikle seralar ve kış bahçelerinde yaygındır. Şeffaf brandalar genellikle estetik amaçlar ile kullanılmakla beraber, uygun fiyatlar ile satılmaktadırlar. Ortamda doğru bir mimari teknik ile son derece şık ve estetik bir alan yaratılabilmektedir. Firmamız da şeffaf branda üreticisi olmakla beraber, piyasada oldukça bilinen ve oldukça tercih edilen bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de bizi tercih edebilirsiniz.

Nasıl Branda Almalıyım?

Branda üretimi yapan firmalardan birisi olan firmamız, müşteri ile birebir iletişime geçerek müşteri ihtiyacının belirlenmesi; daha sonra müşteriye ihtiyacına uygun ürün satışını kapsayan bir hizmet vermektedir. Uygun fiyatlı ve gerçekten kaliteli ürünler edinmek istiyorsanız, bu konuda pişman olmayacağınızı söyleyebiliriz.

Asma Germe Tente

Asma Germe Tente

Asma germe tente modelleri, uygun fiyatlar ile karşımıza çıkmaktadır. Bahçeleriniz, ev ve dükkanlarınız için son derece şık modelleri çok kolay bir biçimde satın alabilir ve uzun süre kullanabilirsiniz. Asma germe tente modelleri kişinin isteğine göre çok farklı boyut ve renklerde de üretilmektedir.

Hazır olarak satın alabileceğiniz gibi, özel olarak da yaptırabilirsiniz. Kullanılan ürünün niteliği oldukça büyük bir önem taşımaktadır, zirqa tenteler kalitesiz bir ortamda yapıldıklarında kolay bir biçimde bozulabilmektedirler. Uzun süre kullanım için kaliteli üretim yapan bir firma ile çalışmanızı öneririz. Bizim firmamız uzun yıllardır bu işin içerisinde olarak hizmet vermektedir.

Asma Germe Tente Fiyatları

Asma germe tente fiyatları sabit tentelere kıyasla biraz daha farklıdır. Çünkü bu ürünün inşası sırasında farklı düzenekler kullanılmaktadır. Oldukça kaliteli olmakla beraber, katlanılabilir nitelikte olması da asma germeyi diğer tentelerden büyük ölçüde ayırmaktadır. Asma germe tente kullanmak istiyorsanız, ancak model konusunda karar veremediyseniz siz de bizimle iletişime geçerek hızlı bir alım süreci gerçekleştirebilirsiniz. Milimetresine göre fiyatların artıp azaldığını görmek mümkündür.

Asm Germe Tente Modelleri

Asma germe tente modelleri birbirinden güzel ve estetik şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünü yaz aylarında gölgelik, kış aylarında bir korunak olarak kullanmanız son derece mümkündür. Siz de bu ürünü satın alabilir ve evlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.