Balıkesir kepenk olarak firmamız bütüb ilimize profesyonel ekibi ile birbirinden özel sistemler ile ister otomatik açılan ister yarı otomatik sistemler olmak üzere bir çok modelde kepenk sistemleri kurulumu yapmaktadırlar. Firmamız kepenkler konuunda birbirinden farklı özelliklerdeki bu sistemleri birçok alanda kullanılmaya teşvik ederek çalışmalarına devam ediliyor.

Balıkesir Kepenk birçok isime sahip olmakta ve söylenmektedir. Alüminyum kepenkler dikey olarak çalışan sisteme sahip kepenk modelleri olmaktadır. Alüminyum kepenklerin üst kısımlarında yer alan motor şaftının dönmesiyle alüminyum kepenklerin lamelleri bu düzeneğin üzerine sarılmasıyla açılarak kapanma işlemini gerçekleştirmektedir.

Alüminyum kepenkler garaj kapıları, dükkân kapıları ve fabrika kapıları gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Alüminyum kepenklerde estetik görünüm ve güvenlik bir arada bulunmaktadır. Alüminyum kepenkler estetik görselliğin daha çok ön planda tutulduğu ve güvenliğinde tam olarak sağlanacağı mekan ve yerler için tek tercih olmaktadır.

Elektrik kesildiğinde otomatik kepenk'imi nasıl kullanabilirim?

Otomatik kepenk'in yanına duvara monte edilen kutu, montaj esnasında verilen anahtanyla açılır. Kutunun içinde bulunan kol 180 derece çevrilerek diğer yöne yatırıldığında, kepenk el ile kaldırılacak hale gelir ve her iki ucundan yukarı doğru el kuvveti ile kaldırılır. Kişinin geçebileceği kadar kaldırıldıktan sonra kutu içerisindeki kol eski konuma getirilir. İç fren boşalta kutularda, kepengin yanında aşağı doğru sarkan plastik mekanizmanın alt tarafı tutularak, üst tarafındaki parça saatin tersi yönüne doğru çevrilir. Plastik kulak yeteri kadar çevrilince, kepenk el ile kaldırılacak hale gelir ve her, iki ucundan yukarı doğru kaldırılır. Manüel kullanımdan sonra mekanizmayı eski haline getirmeyi ve kutuyu kilitlemeyi unutmayınız.